İnternet üzerinden faaliyet gösteren tüm kullanıcıların, mevcut sistemi içerisinde bulunan yazılım kaynaklarının paylaşılabilir bir hale getirilmesini sağlayan sistemlere ‘Network’ ya da Türkçe ismi ile ‘Ağ sistemleri’ denilmektedir. 

1993 yılı itibari ile sürdürmekte olduğumuz iş faaliyetlerimizden bir tanesi ağ (network) hizmetleri olup, aktif cihaz, donanım ve alt yapımız ile titiz bir çalışma sergilemekteyiz. Alamaç firmamızın bünyesinde ağ hizmetleri adına tüm beklentilerinizi karşılayabilir konuma ulaştık. Network temellerini oluşturan aktif cihaz temini ve kurulumu ve aynı zamanda ağ alt yağısı oluşturulup hizmete sunumu ile ilgili desteklerimiz ile müşterilerimizin memnuniyetini her daim kazanmayı hedeflemekteyiz.

Bilgisayar ve bilgisayar çevre birimi arızalarınız için uzman ekibimizden destek alabilirsiniz. Bilgisayarınızın yazılımsal ve donanımsal bakımlarının düzenli olarak yapılması size hız, performans ve uzun ömür olarak geri döner. Uzman teknik kadromuza bilgisayarınızı teslim ederek problemlerinize çözüm üretebilir ve farkında olmadığınız hataların önlenmesini sağlayabilirsiniz.

Masaüstü ve notebook bilgisayarlarınızın ömrünün uzun olması için lütfen teknik destek ekibimizin vermiş olduğu tavsiyeleri dinleniniz ve uygulayınız. Uzun süreli kullanımlarda hız ve performans kayıplarının önüne geçebilirsiniz. Donanımlarınızın düzenli bakımlarını yaparak ömürlerini uzun süre korumalarını sağlayabilirsiniz.

 Neden Thin Client?


Düşük satın alma maliyeti, Bakım gerektirmeyen ve 5 watt’lık enerji tüketimi ile sahip olma maliyetlerini azaltır. Kurumların işletme giderlerinden tasarruf sağlar.


* Her kullanıcı için ayrı program yüklemeye gerek kalmaz,


* Sistem arızaları gibi klasik problemlerle uğraşılmaz,


* Bakım gerektirmez,


* Virüs bulaşmaz,


* Donanım arızaları ile uğraşılmaz,


* Her 5 senede bir bilgisayarlar yenilenmez!Avantajları nelerdir?


* Kolay ve merkezi yönetim sağlar,


* Yönetici aynı anda tüm ekranları izleyebilir,


* Seçili kullanıcı ekranını kontrol edebilir,


* Yönetici kendi ekranını tüm Kullanıcı ekranına gönderebilir (kayıpsız görüntü ve ses senkronu ile),


* Kullanıcı USB portlarını kapatabilir,


* Sessiz çalışır.

Yedekleme; bir bilgisayar sisteminin üzerinde çalışan yazılımların ve depolanan verilerin, arıza, hata, hasar durumlarında çalışmaların kesintiye uğramasını veya verilerin geri dönülemez biçiminde kaybolmasını engellemek amacıyla birden fazla kopya halinde saklanmasını sağlayan işlemler bütünüdür.

Günümüz iş dünyasında bilgi en önemli konudur. Bilginin depolanması ise büyük, orta ve hatta küçük ölçekli işletmeler için bir zorunluluk haline gelmiştir. Bilgi kayıpları, zaman ve iş dolayısıyla para kayıplarına yol açmaktadır. Bilgilerin tekrar bilgisayar ortamına aktarılması da zor bir iştir. Yedeğiniz yoksa veya yanlış alındıysa bilgilerinizi geri getiremeyebilirsiniz. Bu yüzden bilgisayar ortamındaki bilgilerimizin yedeğini almak ve bunu sürekli kontrol etmek büyük önem taşımaktadır.

Alamaç Bilgisayar, tecrübesi ile fiziksel veya sanal sistemlerinize en uygun yedekleme çözümlerini sunmaktadır.

Sunucu Sanallaştırması, bir fiziksel sunucu üzerinde aynı anda birden fazla işletim sistemi çalıştırarak birden fazla sunucunun yapabileceği işi daha az kaynak kullanarak gerçekleştirmektir.


Böylece, maliyet, esneklik, güvenilirlik gibi pek çok alanda avantaj elde edebilirsiniz.


Sanallaştırmanın genel amacı, ölçeklenebilir iş yükünü geliştirirken yönetimsel görevleri merkezileştirmektir.


Bilişim altyapınızın sanallaştırılması mevcut donanımlarınızın verimliliğinin, esnekliğinin arttırılması ve atıl kaynakların değerlendirilmesi yanı sıra maliyetlerinizin de azaltılmasını sağlayacaktır.


Sanallaştırma çözümleriyle birlikte iş gücü kaybı da azalmakta ve operasyon maliyetlerinden ciddi tasarruflar elde edilmektedir.


Alamaç Bilgisayar olarak, sunucu sanallaştırmada teknoloji lideri olan üreticilerden Microsoft ve VMware çözümlerini sizlere sunmaktayız.


Sosyal Medya Hesaplarımız

Sosyal medya hesaplarımızı takip edin

Copyright © Tüm Hakları Saklıdır 2019- ALAMAÇ.